Close
Jak wybrać perfumy na ślub?

Jak wybrać perfumy na ślub?

Ten wyjątkowy dzień jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Już na zawsze pozostanie z nami nie tylko ukochana osoba, ale również magiczne wspomnienia z tych cudownych chwil. Szczególnie dla osób mających niesamowitą pamięć do zapachów i łączenia z nimi ważnych wydarzeń w życiu, jest to doskonała okazja, aby zapach unoszących się w tym dniu emocji na długo pozostał obecny w naszych wspomnieniach. Ten jeden wyjątkowy zapach może sprawić, że gdy poczujecie go w jakimkolwiek miejscu na świecie, Wasze myśli od razu powędrują ku magicznej dacie… dacie Waszego ślubu. Przedstawię Wam dziś kilka wskazówek, które być może okażą się przydatne w czasie przedślubnych przygotowań.

 Użyj zapachu który dobrze znasz

W dniu ślubu możemy czuć się troszeczkę nieswojo. Mamy wyjątkowy strój, który nie zawsze jest wygodny, fryzurę której nie nosimy na co dzień, ślubny makijaż i często nierozchodzone buty. 🙂 A gdyby dołożyć jeszcze do tego zupełnie nowy, niewypróbowany wcześniej zapach, to powstanie mini katastrofy w postaci większego stresu i niepotrzebnego spięcia staje się bardzo prawdopodobne. Wyobrażacie sobie sytuację kiedy przez całą noc czujecie na sobie zapach który najzwyczajniej w świecie Was wkurza? Najlepiej więc będzie jeśli sięgniecie po zapach dobrze Wam już znany. Oczywiście nie musi to być zapach którego używacie na co dzień. Warto podkreślić piękno i wyjątkowość tego magicznego dnia stosując perfumy wyjątkowe, lecz już wcześniej wypróbowane.

 Nie zostawiaj zakupu perfum na ostatnią chwilę

Często przyszła Panna Młoda zakup perfum zostawia na ostatnią chwilę i zdarza się, że wybiera zapach w pośpiechu, po jednym, szybkim pryśnięciu perfum. Jak wiadomo perfumy wraz z upływem czasu rozwijają się na skórze. Początkowy aromat ulega przeobrażeniu i możemy być zaskoczeni zapachem po kilku godzinach. W dniu ślubu Pannę Młodą może spotkać niespodzianka, gdy okaże się, że zapach jest drażniący i męczy nie tylko ją, ale co gorsze gości. Dobrze byłoby wybrać się na perfumowe zakupy dużo wcześniej i dokonać wyboru perfum na spokojnie i z głową.

 Perfumy powinny być uzupełnieniem Twojego wyglądu

W dniu ślubu wszystko powinno być ze sobą idealnie zgrane. Suknia, buty, biżuteria, kwiaty, makijaż, fryzura… Sporo tego, prawda? Trzeba jednak pamiętać, że najważniejszy jest dobry nastrój i świetne samopoczucie. Nie ma smutniejszego widoku niż fotografia ślubna ze skrzywioną miną Panny Młodej. I właśnie wybór perfum może mieć wpływ na jej dobre lub kiepskie samopoczucie przez tych kilka wyjątkowych godzin. Jeżeli aromat perfum będzie gryzący i przytłaczający może być to najzwyczajniej w świecie męczące i trudne do zniesienia. Panie zawsze dokładają starań żeby wyglądać jak najpiękniej i wybór odpowiednich perfum powinien być jednym z elementów, które nie powinny zostać pominięte w natłoku obowiązków i lawiny przygotowań przedślubnych. Wszystkie elementy  wyglądu Panny Młodej powinny być ze sobą spójne, a perfumy mają być dodatkiem, który delikatnie zharmonizuje całość.

Dobór perfum do sukni?

Niektórzy sugerują, by do prostych kreacji dobierać lekkie i zwiewne perfumy, a do sukni bogato zdobionych zapachy intensywne i mocne. Moim zdaniem nie ma to żadnego przełożenia w praktyce. Równie dobrze prostą suknię można skontrastować wyrazistym zapachem, a dekoracyjną suknię stonować delikatnymi perfumami. Wszelkie kombinacje są dozwolone, w końcu to ten jeden wyjątkowy dzień w życiu.

 Wybierz zapach komponujący się z aromatem wiązanki ślubnej

Często przyszła Panna Młoda już dużo wcześniej przed planowaną datą ślubu ma przed oczami ten jeden jedyny, wymarzony i wyśniony bukiet ślubny. I najczęściej jest on wybierany zanim jeszcze Panna Młoda zdąży pomyśleć o zapachu perfum. Dobrze jest, jeżeli aromat kwiatów i perfum będzie zbliżony lub przynajmniej odpowiednio dopasowany. Jeżeli zamówimy wiązankę z intensywnie pachnących kwiatów i jednocześnie wybierzemy zapach o mocnym aromacie, w efekcie możemy nieświadomie utworzyć bombę zapachową, a tego przecież na pewno byśmy nie chciały.

 Wybierz zapach o dobrej trwałości

Zwykle w pierwszej kolejności Panna Młoda przy wyborze zapachu kieruje się jego aromatem. Zachwycona wonią perfum bardzo często zapomina, że ogromne znaczenie ma także trwałość zapachu, szczególnie jeśli chcemy pięknie pachnieć przez wiele godzin. Wybierzcie więc zapach którego aromat Was zachwyci, ale również jego trwałość będzie solidna na tyle, aby nie trzeba było często powtarzać aplikacji perfum. W dniu ślubu może nie być na to czasu. Warto zaopatrzyć się w perfumy których zapach utrzyma się na ciele wiele godzin. Jeżeli jednak zdecydujecie się na zapach którego trwałość nie jest zadowalająca, warto mieć ze sobą flakon perfum. Wtedy w każdej chwili można spryskać się perfumami i odświeżyć nieco ich aromat. Dobrze sprawdzają się w tym celu miniaturki perfum, które zajmują niewiele miejsca w torebce, a w czasie całonocnych tańców mogą okazać się bardzo przydatne.

 Aplikuj perfumy przed założeniem sukni ślubnej

Bardzo często Panna Młoda po perfumy sięga w ostatnim momencie, czasem dopiero wtedy gdy wychodzi z domu. W takiej sytuacji perfumami spryskuje co popadnie… włosy, ciało i przede wszystkim suknię, co może okazać się największą wpadką tego dnia. Jeżeli suknia wykonana jest z delikatnych tkanin, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że w miejscu aplikacji perfum powstanie nieciekawa plama. A przecież tego dnia nie możemy dać plamy pod żadnym względem.

Podsumowanie

Pamiętajcie, że w tym wyjątkowym dniu tak naprawdę najważniejsza jest druga osoba, która będzie obok Was. Perfumy są tutaj jedynie dodatkiem, który może sprawić, że będziecie czuć się pewniej i piękniej, ale nie są najważniejsze. Korzystając z okazji, wszystkim osobom planującym ślub, już teraz składam najserdeczniejsze życzenia i życzę takiej prawdziwej miłości na całe życie. Wszystkiego co najpiękniejsze dla Was! 🙂

Jestem bardzo ciekawa w jaki sposób wybrałyście perfumy na swój ślub? Był to spontaniczny zakup czy przemyślana decyzja?

 

14 Komentarzy

 • Edyta Zukowska Tymczyszyn Opublikowany 19 kwietnia 2016 16:57

  Szczerze, to ja nawet nie pamiętam jakich perfum użyłam w dniu ślubu… Tyle było innych spraw, że nawet nie pomyślałam, że to może być ważne:)

  • thesmellofbeauty Opublikowany 19 kwietnia 2016 17:15

   Teraz pojawia się pytanie czy w dniu ślubu pamiętałaś o użyciu perfum hehe! 😀 Na pewno był to bardzo ładny zapach, nie ma innej opcji 🙂

   • Edyta Zukowska Tymczyszyn Opublikowany 19 kwietnia 2016 21:09

    No właśnie to jest dobre pytanie…

    • thesmellofbeauty Opublikowany 20 kwietnia 2016 15:51

     Zapytaj męża, może będzie kojarzył 😛

     • Edyta Zukowska Tymczyszyn Opublikowany 20 kwietnia 2016 18:59

      Tak, na pewno będzie pamiętał :):):)

     • thesmellofbeauty Opublikowany 20 kwietnia 2016 19:54

      Hahaha 🙂

 • My Home Rules Opublikowany 21 kwietnia 2016 16:08

  Ja wybrałam ulubione perfumy, te które w tamtym czasie używałam. Zapach jest bardzo ważny, bo przywołuje wspomnienia.

  • thesmellofbeauty Opublikowany 21 kwietnia 2016 19:38

   Zdradzisz jaki to był zapach? 🙂

 • Cosmetis Safety Facts Opublikowany 21 kwietnia 2016 17:24

  A ja myślę, że najlepiej użyć po prostu naszych ulubionych perfum 🙂

  • thesmellofbeauty Opublikowany 21 kwietnia 2016 19:46

   Ulubiony zapach zawsze przywoła miłe wspomnienia 🙂

 • Zorganizowani Opublikowany 21 kwietnia 2016 18:23

  Moja żona, zdecydowała się na zapach, który miała na sobie podczas naszego pierwszego spotkania. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę! 🙂
  Dawid

  • thesmellofbeauty Opublikowany 21 kwietnia 2016 19:47

   Oo to super pomysł! 🙂 Zapach tych perfum zawsze będzie się Wam miło kojarzyć i o to chodzi 🙂

 • Daria @ bezgrzesznarozpusta.pl Opublikowany 21 kwietnia 2016 18:37

  Ja stawiam na ulubione <3 Ściskam, Daria xxx

  • thesmellofbeauty Opublikowany 21 kwietnia 2016 19:48

   Ulubiony zapach na pewno zawsze sprawdzi się świetnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.