Optima Plus – lecznicza moc naturalnych olejków eterycznych
Okres jesienno-zimowy to zwykle czas wietrznych dni, osłabionej odporności i zużywania sporej ilości chusteczek do nosa. Ale czy musi tak być co roku? Czy nie jesteśmy w stanie skutecznie zapobiec przeziębieniu? Oczywiście, że jesteśmy! I co najlepsze są na to w pełni naturalne sposoby. Jeżeli natomiast dopadło Was już przeziębienie – nie martwcie się. Na to też znajdą się metody, którymi chciałabym się dzisiaj z Wami podzielić. Jeżeli jesteście ciekawi w jaki sposób Naturalne olejki eteryczne Optima Plus mogą wpłynąć na nasze zdrowie, serdecznie zapraszam do lektury.
–
Naturalny olejek miętowy
Olejek miętowy od pierwszego użycia stał się moim ulubieńcem. Jego świeży aromat jest tak energetyzujący, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. Warto wiedzieć, że olejek miętowy wykorzystywany jest w przemyśle farmaceutycznym przy produkcji preparatów leczących przeziębienie, grypę i katar. Stosowany jest również w lekach na zapalenie oskrzeli oraz preparatach łagodzących astmę. Olejek miętowy śmiało możemy stosować również w zaciszu własnego domu. Nie ma nic bardziej odprężającego niż gorąca kąpiel z dodatkiem kilku kropli olejku miętowego. Do wanny napełnionej ciepłą wodą wystarczy dodać 3-6 kropli i już możemy cieszyć się niepowtarzalnym i odświeżającym aromatem olejku. Świetnym rozwiązaniem jest także wykonanie masażu z dodatkiem olejku. W tym celu należy dodać 2 krople olejku miętowego na łyżkę olejku do masażu. Zapewniam Was, że taki masaż działa rewelacyjnie nie tylko na ciało, ale również na zmysły. Pobudza i sprawia, że ból głowy znika na dobre. Wspaniałym rozwiązaniem jest również wykorzystanie olejku miętowego w aromatyzacji pomieszczeń. Można dodać kilka kropli olejku do nawilżacza powietrza lub rozpylacza. Rewelacyjnie sprawdza się również, gdy zostaje dodany do kominka aromatyzującego lub lampki zapachowej. Taki zabieg sprawia, że w całym domu unosi się pobudzający zmysły aromat olejku.
Skład/INCI: mentha arvensis leaf oil, limonene, linalool.
–
Naturalny olejek sosnowy
Olejek sosnowy jest aktualnie jednym z najczęściej stosowanych olejków z uwagi na jego nieocenione działanie lecznicze. Z uwagi na swoje antyseptyczne i wykrztuśne właściwości często stosowany jest przy kuracjach górnych dróg oddechowych. Ze względu na swoje rozgrzewające działanie olejek może być stosowany w czasie walki z przeziębieniem i grypą. Śmiało możemy go stosować, gdy męczy nas kaszel lub odczuwamy silny ból głowy. Kąpiel z zastosowaniem naturalnego olejku sosnowego nie tylko rozgrzewa, ale przede wszystkim działa pobudzająco i energetyzująco. Już kilka kropli dodanych do wanny z ciepłą wodą sprawia, że nasze samopoczucie ulega znacznej poprawie. Osoby preferujące masaż z zastosowaniem intensywnych olejków eterycznych będą oczarowane aromatem olejku sosnowego. Warto wspomnieć, że olejek sosnowy rewelacyjnie sprawdza się przy aromatyzowaniu i odświeżaniu pomieszczeń. Ciekawostką jest, że działa także bakterio i owadobójczo.
Skład/INCI: pinus sylvestris oil, limonene.
–
Naturalny olejek herbaciany
Olejek herbaciany jest olejkiem mającym prawdopodobnie najwięcej zastosowań. Warto wiedzieć, że nie ma on nic wspólnego z herbatą, co w przypadku jego nazwy może być dla wielu osób mylące. Olejek herbaciany jest najczęściej polecany przez zwolenników medycyny naturalnej. Świetnie radzi sobie z przewlekłymi migrenami oraz zapaleniem zatok. Jest pomocny również w przypadku infekcji dróg oddechowych oraz sprawdza się przy zapaleniu ucha. Masaż olejkiem herbacianym wspaniale łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Jest świetnym antyseptykiem, a więc działa oczyszczająco, grzybobójczo i wirusobójczo. Skutecznie łagodzi ból po ukąszeniach owadów, walczy z opryszczką wargową, przyspiesza proces gojenia się ran oraz skórnych wykwitów. Nie dość, że ma tak wiele właściwości leczniczych, to na dodatek możemy stosować go praktycznie jak tylko chcemy. Możemy zaaplikować go na zmianę skórną, ale świetnie sprawdzi się również podczas rozgrzewającej kąpieli. Jeżeli czujemy się zestresowani lub zmęczeni i potrzebujemy porządnej dawki relaksu, to warto wykorzystać lampę zapachową lub kominek aromatyzujący, aby za ich pomocą sprawić, by pobudzający aromat olejku herbacianego unosił się w całym pomieszczeniu i koił nasze zmysły.
Skład/INCI: melaleuca alternifolia leaf oil, geraniol, limonene, linalool.
–
Naturalny olejek eukaliptusowy
Działanie naturalnego olejku eukaliptusowego jest nieocenione podczas leczenia infekcji dróg oddechowych, takich jak zapalenie oskrzeli czy zapalenie płuc. Olejek ułatwia odkrztuszanie upłynniając wydzielinę i zalegający śluz. Jest pomocny w walce z katarem i przeziębieniem, a ponadto działa rozgrzewająco i okazuje się pomocy w walce z bólami reumatycznymi. Znane jest również jego skuteczne działanie antybakteryjne. Możemy stosować go na rozmaite sposoby – działa rozgrzewająco gdy nacieramy nim plecy i klatkę piersiową, jak również wtedy, gdy dodajemy kilka jego kropli do kąpieli lub olejku do masażu. Gdy zostaje dodany do kominka aromatyzującego lub lampy zapachowej przepięknie odświeża powietrze. Warto wspomnieć, że olejek eukaliptusowy znany jest ze swojej intensywnej woni skutecznie działającej na komary, muchy, pchły i inne owady.
Skład/INCI: eucalyptus globulus leaf oil, limonene.
–
Podsumowanie
Naturalne olejki eteryczne marki Optima Plus są preparatami skutecznie pomagającymi w zwalczaniu różnego rodzaju dolegliwości i schorzeń. Świetnie sprawdzają się w zaciszu domowym, ale są również stosowane w klinikach terapeutycznych. Nie należy mylić oczywiście naturalnych olejków z syntetycznymi zamiennikami, które dostarczają wyłącznie przyjemnych doznań zapachowych. Olejki Optima Plus można stosować na wiele sposobów i jestem pewna, że każdy znajdzie wśród nich olejek o działaniu i aromacie odpowiadającym jego osobistym preferencjom. Serdecznie polecam Wam wypróbowanie działania naturalnych olejków. Jestem pewna, że będziecie nimi oczarowani i szybko znajdziecie wśród nich swojego faworyta.
–
Stosujecie naturalne olejki eteryczne? Macie wśród nich swojego ulubieńca?
14 Komentarzy
Mój ulubiony to zdecydowanie z drzewka herbacianego – tea tree oil i tak chyba powinien się nazywać, bo „samo „herbaciany” może być mylące dla mniej obeznanych osób 🙂
Aż mi się zachciało… Wlać olejek do kominka 😀 Np. sosnowy, żeby poczuć się chociaż trochę jak w lesie w upalny dzień…
Jestem za takim leczeniem 😁 Ja przybieram się do zrobienia domowego vaporubu ❤
można sobie stworzyć domowe spa :3
nigdy nie stosowałam naturalnych olejków eterycznych Jedynie sztuczne pachnidła, do których do tej pory mam uraz. Ale przeczytałam i muszę przyznać, że chyba zmienię zdanie. Pokazujesz różne zastosowanie i właściwości tych olejków, co jest bardzo ciekawe, bo moge znaleźć to, co mi najbardziej pasuje.
Uwielbiam takie olejki, można poczuć się jak w prawdziwym SPA 🙂
Miałam miętowy olejek tej firmy. Rewelacja. 🙂
Testowała kilka olejków eterycznych z tej firmy i uważam, że są bardzo fajne. Najbardziej przypadł mi do gustu eukaliptusowy, który na stałe zagościł u mnie w domu, a przy katarach jest nie zawodny!
Olejek sosnowy kojarzy mi się z dzieciństwem 🙂
Miętowy uwielbiam!
uwielbiam zapach cynamonu niestety mam wylacznie zle doswiadczenia z olejkiem cynamonowym 🙁 poparzylam sobie skore oraz zniszczylam sobie wanne 🙁
Wreszcie musze siegnac po naturalne olejki eteryczne na przeziebienia. Dotychczas balam sie je stosowac, bo to nie jest wskazane generalnie u malych dzieci do lat 3. Jedynym olejekiem eterycznym, z ktorym zyje za pan brat jest olejek lawendowy, lubie zraszac nim ubrania, czy posciel. Tymbardziej, ze ladnie pachnie i odstrasza jakies drapiace stworzonka. Pozdrawiam serdecznie Beata
Ja jeszcze nie stosuję, ale mam zamiar zacząć, może też wypróbuję miętowy? Brzmi kusząco 🙂
Obecnie przeżywam fascynacje olejkami. Dodam, bo w temacie, że kilka kropel lawendowego, dodanego do prania, pomaga wybić zarazki np. z pościeli, piżamy po chorobie.
Herbaciany już znam, ale po lekturze tego wpisu nabrałam ochoty na zakup sosnowego <3
Dodaj komentarz