Vianek, Nawilżające mleczko do ciała
Polskiej marki Vianek nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Na wszelki wypadek wspomnę jedynie, że słynie z dobrych jakościowo kosmetyków w przyjaznych cenach. Po wypróbowaniu Ujędrniającego balsamu do ciała, który w czasie ciąży sprawdził się u mnie fenomenalnie, przyszedł czas na przetestowanie Nawilżającego mleczka do ciała, o którym przeczytałam wcześniej dużo pozytywnych opinii.
Obietnice producenta
Lekkie nawilżające mleczko do ciała z ekstraktami lipy, lnu i akacji oraz olejem z kiełków pszenicy silnie nawilża i regeneruje przesuszoną skórę. Zwiera kompleks humektantów (mocznik, glicerynę i mleczan sodu) o działaniu wiążącym wodę, dzięki czemu odczuwalne jest zmiękczenie, wygładzenie i poprawa elastyczności naskórka. Przy systematycznym stosowaniu skóra staje się bardziej sprężysta, nabiera jędrności i gładkości.
Plusy:
- wygodna butelka z dozownikiem
- z łatwością rozprowadza się na skórze
- nawilża skórę na podstawowym poziomie
- sprawia, że skóra staje się gładka i przyjemna w dotyku
- ma delikatny, charakterystyczny dla serii nawilżającej zapach
- jest wydajnym kosmetykiem
Minusy:
- w przypadku bardzo suchej skóry, poziom nawilżenia może okazać się niewystarczający
- trudność z wydobyciem końcówki mleczka z opakowania
Skład INCI
Aqua, Glycine Soja Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Glycerin, Urea, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Sodium Lactate, Glyceryl Stearate, Triticum Vulgare Germ Oil, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Tilia Platyphyllos Flower Extract, Linum Usitatissimum Seed Extract, Robinia Pseudoacacia Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Silica, Parfum, Dehydroacetic Acid.
Cruelty Free & Vegan?
Cruelty Free – Tak
Kosmetyk wegański – Tak
Podsumowanie
Nawilżające mleczko do ciała marki Vianek to kosmetyk idealny do codziennej, rutynowej pielęgnacji. Działa delikatnie i krótkotrwale. Polubią je posiadaczki normalnej, niewymagającej skóry. Prawdopodobnie nie sprawdzi się u osób potrzebujących dogłębnego i intensywnego nawilżenia. Ku mojemu zaskoczeniu, dużo lepiej sprawdził się na mojej skórze Balsam ujędrniający, który nie dość, że świetnie nawilżał skórę, to jednocześnie poprawiał jej napięcie i wygląd.
Koniecznie muszę tutaj zaznaczyć, że moja skóra jest kapryśna i niewiele produktów się z nią lubi. Jestem przekonana, że dla Wielu z Was Nawilżające mleczko do ciała marki Vianek może okazać się absolutnym numerem jeden i tego Wam serdecznie życzę!
Dodaj komentarz