Close
Naturalne sposoby na trądzik

Naturalne sposoby na trądzik

W ostatnim artykule przedstawiłam ogólne informacje dotyczące pielęgnacji cery trądzikowej. Dzisiejszy wpis poświęcony będzie naturalnym sposobom na trądzik, które mogą wesprzeć walkę o gładką cerę. Pamiętajcie jednak, że w przypadku zaawansowanej postaci trądziku, nie będą one wystarczające, a wizyta u dobrego dermatologa okaże się niezbędna.
Drożdże

Zastosowanie drożdży w domowej kuracji jest jedną z najstarszych metod walki z trądzikiem. Aby wykonać maseczkę z drożdży piekarniczych, należy rozgnieść drożdże z niewielką ilością ciepłej wody. Tak powstałą papkę odstawiamy na 10 minut, a następnie nakładamy ją na problematyczne miejsca na skórze. Maseczkę pozostawiamy na skórze przez ok. 30 minut, a następnie dokładnie zmywamy ją za pomocą czystej, ciepłej wody. Taką drożdżową maseczkę wykonujemy co dwa dni, przez ok. 4-5 tygodni. Jeżeli przez ten czas, domowy zabieg nie przyniesie widocznej poprawy stanu cery, bezwzględnie należy udać się do lekarza.

Aloes

Ta niezwykła roślina posiada liczne właściwości lecznicze, a najcenniejsze z nich, to: działanie bakteriobójcze, przyspieszające gojenie się ran i ściągające. Sok z liści aloesu rewelacyjnie łagodzi objawy trądziku, sprawiając, że wszelkie niedoskonałości goją się szybciej i stają się mniej widoczne. Wystarczy naciąć liść Aloesu, a następnie przykładać go w miejsca dotknięte zmianami skórnymi.

Czosnek

Czosnek jednym kojarzy się z mało przyjemnym zapachem, innym natomiast z niezwykle aromatyczną przyprawą do jedzenia. Warto wiedzieć, że jest on naturalnym antybiotykiem, posiadającym drogocenne właściwości dla naszego zdrowia. Uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się niedoskonałości skórnych. Główkę czosnku należy zgnieść, a następnie nałożyć ją na twarz na ok. 15 minut. Po tym czasie papkę czosnkową usuwamy za pomocą ciepłej wody i osuszamy twarz ręcznikiem.

Pomidory

Największym skarbem ukrytym w pomidorach jest likopen, słynący z pozytywnego oddziaływania na skórę. Stanowi on składnik wielu preparatów antytrądzikowych. Maseczka ze świeżych pomidorów zwęża rozszerzone pory oraz zmniejsza objętość zmian skórnych. Do stworzenia maseczki posłużą świeże, dojrzałe pomidory. Należy rozgnieść je tak, aby uzyskały półpłynną konsystencję. Tak przygotowaną papkę z pomidorów nakładamy na twarz, a po 15 minutach spłukujemy ją ciepłą wodą.

Ogórek

Ogórek wykazuje dobroczynne działanie na skórę poprzez właściwości rozjaśniające, łagodzące i zwężające pory. Na twarz nakładamy pokrojony w plastry ogórek i pozostawiamy go na 15 minut. Następnie usuwamy plastry ogórka z twarzy, a skórę przemywamy ciepłą wodą.

Miód

Miód poza przepysznym słodkim smakiem, posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Przyspiesza proces gojenia się ran oraz zmniejsza widoczność zmian skórnych. Najcenniejsze dla skóry działanie wykazuje miód surowy, czyli taki, który nie został w żaden sposób przetworzony i pochodzi prosto z pasieki. Jego cenne właściwości wynikają z faktu, że nie został on poddany obróbce termicznej ani procesowi filtrowania, dzięki czemu zachowuje maksymalną ilość składników odżywczych. Taki miód dostępny jest w pasiekach oraz w sklepach ze zdrową żywnością.

Ziemniak

Surowy ziemniak działa na skórę antybakteryjnie, wygładzająco i ściągająco. Ziemniaki zawierają skrobię pochłaniającą nadmiar sebum i wykazującą działanie matujące. Do przygotowania maseczki potrzebny będzie nam jeden średniej wielkości ziemniak, którego dokładnie myjemy, obieramy i ścieramy na tarce. Tak przygotowaną papkę nakładamy na skórę, a po 20 minutach zmywamy ją ciepłą wodą.

Podsumowanie

Zaprezentowane wyżej metody wymagają regularności, konsekwencji i wytrwałości, jednak odpowiednio stosowane dają widoczne efekty. Są to sposoby proste i bez wątpienia najtańsze z możliwych. Zwykle nie dają natychmiastowych efektów, jednak już po kilku zastosowaniach, powinny przynieść ukojenie oraz poprawę stanu skóry. Jeżeli taka poprawa nie następuje, koniecznie skonsultujcie się z dobrym specjalistą, ponieważ w niektórych sytuacjach działanie na własną rękę może przynieść skórze więcej szkody niż pożytku. Mam nadzieję, że zaprezentowane tutaj naturalne metody walki z trądzikiem okażą się dla Was pomocne, a wszelkie niedoskonałości znikną z Waszej skóry w mgnieniu oka.

Koniecznie dajcie znać, czy stosowaliście przynajmniej jeden z wymienionych sposobów i czy okazał się on w Waszym przypadku skuteczny. Jak radzicie sobie z trądzikiem i co poradzilibyście osobom, które zmagają się z tym problemem?
Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Trądzik – jak pozbyć się go raz na zawsze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.