Close
3 najlepsze programy Cashback – rób zakupy i oszczędzaj

3 najlepsze programy Cashback – rób zakupy i oszczędzaj

Każdy z nas kilka razy w miesiącu robi zakupy – niezależnie czy są to zakupy spożywcze, kosmetyczne, czy może odzieżowe. Niewiele osób jednak wie, że robiąc takie zakupy można jednocześnie oszczędzać. Umożliwiają to programy cashback, dzięki którym zwracany jest nam określony % od kwoty zakupionego produktu. Każdy z programów cashback ma określone zasady, które warto poznać, aby w pełni wykorzystywać możliwości jakie oferuje. Wybrałam trzy moim zdaniem najpopularniejsze programy cashback, którym postanowiłam przyjrzeć się bliżej.

Cashback World

myWorld

Cashback World jest najpopularniejszym programem cashback na świecie, funkcjonującym na rynku od kilku dobrych lat. Docelowo ma rozpocząć działalność pod nazwą „myWorld” z uwagi na połączenie go z Marketplace – drugim produktem należącym do grupy firm myWorld. Gwarantuje on możliwość oszczędzania na zakupach, jak również daje możliwość zarabiania dzięki polecaniu go innym osobom. Polecając Cashback World rodzinie i znajomym, możemy zyskać dodatkowe korzyści i otrzymać określony % od wartości ich zamówienia. Skupię się jednak na opcji pierwszej, ponieważ tej drugiej zostanie poświęcony odrębny wpis.

W Cashback World za każdy dokonany zakup otrzymujemy zwrot części gotówki. W programie znajdziemy wiele popularnych portali i sklepów internetowych (AliExpress, Allegro, Booking, Kontri, Lidl, Media Expert, Smyk, Tania Książka, Zooplus i wiele wiele innych. Dostępne są również te mniejsze, które dopiero rozwijają skrzydła i powoli zdobywają rozpoznawalność w sieci. Otrzymujemy zwrot od 1% do 5% wartości zamówienia, co w praktyce daje zwykle kilka groszy/złotych powracających do kieszeni. Właściwie to nie do kieszeni – po zebraniu kwoty 22,50 zł., możemy przelać ją na swoje konto bankowe. Istnieje również możliwość zakupienia eVouchera i wykorzystania go w wybranym sklepie. Możemy również zakupić bon na określoną kwotę i wykorzystać go np. na stacji Orlen podczas tankowania auta.

Klik: https://www.cashbackworld.com/pl

Refunder

Refunder

Refunder to jeden z najbardziej znanych systemów cashback w Polsce. On również pozwala otrzymać zwrot części gotówki za złożone przez nas w danym sklepie online zamówienie. Traktuję go jako uzupełnienie Cashback World, ponieważ można znaleźć w nim sklepy internetowe, których nie znajdziemy w Cashback World. Niestety, w chwili obecnej Refunder nie umożliwia uzyskania cashback w sklepach stacjonarnych, czy na stacjach benzynowych. Możemy korzystać z niego jedynie przy zakupach online. Gdy zbierzemy 45,00 zł., pieniądze możemy przelać na swoje konto bankowe. Podobnie jak w Cashback World, możemy tutaj czerpać korzyści z polecania Refunder rodzinie i znajomym, co jest fenomenalnym sposobem na proste i przyjemne zdobycie dodatkowych funduszy.

Klik: https://www.refunder.pl

LetyShops

LetyShops

 

LetyShops to cashback bardzo promowany w ostatnim czasie przez Youtuberów. Podobnie jak w dwóch pozostałych przypadkach, jest świetnym narzędziem od oszczędzania. W LetyShops ogromny nacisk kładziony jest na regularne i długotrwałe korzystanie wyłącznie z tego programu. LetyShops oferuje lojalnym użytkownikom wyższe stawki zwrotu gotówki przy zwiększonej częstotliwości dokonywania zakupów. Im wyższy masz status, tym wyższy zwrot otrzymujesz, co jest szalenie atrakcyjną ofertą i powodem, dla którego portal przyciąga coraz szersze grono użytkowników. W przypadku LetyShops minimalna kwota wypłaty wynosi 20,00 zł. Korzystam z niego najczęściej i w chwili obecnej jest moim ulubionym programem cashback.

Klik: https://letyshops.com/pl

Podsumowanie

Uważam, że programy cashback są świetnym rozwiązaniem dla osób mądrze rozporządzających swym budżetem, ponieważ kupując potrzebne produkty, jednocześnie gromadzimy kilka złotych na kolejne zakupy. Połączenie wybranego cashbacku z przemyślanym kompletowaniem zamówienia w skali roku pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Warto zwrócić uwagę na to, że aktualnie dostępne są wtyczki dedykowane poszczególnym systemom cashback. Dzięki nim, surfując w sieci, łatwiej rozpoznamy sklepy i usługodawców dzięki którym otrzymamy cashback. Przed każdym zakupem warto sprawdzić jaki % zwrotu oferują poszczególne systemy cashback. Opłaca się skorzystać z tego cashbacku, który gwarantuje w danym przypadku większy zwrot gotówki. Zwykle na rozliczenie danego zakupu trzeba trochę poczekać, ale cierpliwość popłaca, ponieważ prędzej czy później otrzymujemy oczekiwany zwrot. W przypadku ewentualnych problemów ze zwrotem gotówki, zawsze mamy możliwość złożenia reklamacji.

Są to bezpłatne narzędzia wspomagające oszczędzanie i z całego serca polecam Wam regularne z nich korzystanie. W dzisiejszych czasach liczy się każda złotówka, a skoro możemy ją odzyskać w tak prosty sposób – nie pozostaje nic innego jak tylko korzystać! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.