Close
Najdziwniejsze zapachy perfum na świecie

Najdziwniejsze zapachy perfum na świecie

Znudziły Ci się tradycyjne zapachy? Sięgnij po coś odważniejszego! Coraz częściej twórcy perfum wykazują się kreatywnością i wychodzą z propozycją niespotykanych, a czasem wręcz kontrowersyjnych aromatów. Niektóre są zabawne, inne szokujące. Oto lista najbardziej niestandardowych zapachów perfum dostępnych aktualnie na rynku.

 ★ Play-Doh Perfume – perfumy o zapachu ciastoliny Play-Doh dla dzieci

PLAY-DOH PERFUME

Kompozycja powstała z okazji 50-lecia produkcji ciastoliny Play-Doh. Perfumy odpowiadają charakterystycznemu zapachowi legendarnej masy plastycznej, którą kochają dzieci na całym świecie. Ta wyjątkowa buteleczka bez wątpienia wielu osobom przypomni dzieciństwo i związany z nim magiczny czas.

 ★ Eau de MacBook – perfumy o zapachu MacBooka

MACBOOK PERFUME

Zapach świeżo rozpakowanego laptopa w założeniu twórców ma oddawać stan ekscytacji towarzyszący pierwszym chwilom korzystania z nowego sprzętu marki Apple. Perfumy mają pachnieć jak MacBook kiedy otwiera się go po raz pierwszy. Do stworzenia zapachu posłużyły aromaty: kleju, aluminium, gumy i papieru.

 ★ Pizza Hut Perfume – perfumy o zapachu pizzy

PIZZA HUT PERFUME

Kompozycja dla fanów pizzy. Firma Pizza Hut uznała, że warto wypuścić na rynek perfumy, których zapach odpowiadać będzie aromatowi głównego dania jednej z najbardziej popularnych sieci pizzerii na świecie. Zapach pizzy z Pizza Hut zamknięty w niewielkim flakonie to jeden z najrzadszych zapachów na świecie. Perfumy dostępne były jedynie w czasie trwania promocji w której udostępniono łącznie 72 flakoniki perfum.

 ★ Comme des Garcons Garage- perfumy o zapachu garażu

GARAGE PERFUMKompozycja dla prawdziwych motoryzacyjnych zapaleńców. Zapach idealny dla osób ekscytujących się zapachem samochodu, narzędzi, smaru i spalin. Jeśli chcesz poczuć charakterystyczny zapach unoszący się w garażu bez wątpienia jest to zapach dla Ciebie.

 ★ Burger King Flame – perfumy o zapachu grillowanego mięsa

BURGER KING PERFUME

Woda kolońska dedykowana wielbicielom grillowanego mięsa. Zapach ma przypominać charakterystyczną woń mięsa unoszącą się w lokalach Burger King. Reklamowany jako zapach „pożądania z nutką grillowanego na ogniu mięsa”. Czy mężczyzna pachnący jak kawał mięcha będzie obiektem pożądania wielu kobiet?

 ★ Kush Perfume Kush – perfumy o zapachu marihuany

KUSH PERFUME

Ku niezadowoleniu niektórych należy podkreślić, że perfumy o zapachu marihuany powstały z odpowiednio skomponowanych składników, które są w pełni legalne. Zapach przeznaczony został zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Ciekawostką jest, że część dochodów ze sprzedaży perfum przekazywana jest fundacjom ekologicznym.

 ★ Demeter Sushi – perfumy o zapachu sushi

SUSHI PERFUME

Dzięki tej kompozycji możesz pachnieć jak najmodniejsza ostatnio przekąska. Jeśli jesteś fanem kuchni japońskiej, gustujesz w surowej rybie i  jej woń działa na Ciebie jak wabik, będziesz zachwycony!

 ★ Paper Passion by Karl Lagerfeld – perfumy o zapachu starzejącego się papieru

PAPER PASSION PERFUME

Zapach dedykowany miłośnikom książek, a w szczególności fanom starych bibliotek. Perfumy mają oddawać charakterystyczną woń atramentu, papieru i kleju, które niewątpliwie kojarzą się z nowo zakupioną książką. Kompozycja ma stanowić „literacką doskonałość w butelce”.

 ★ Money Perfume – perfumy o zapachu pieniędzy 

MONEY PERFUM

Zapach stworzony przez Patricka McCarthy’ego – dawnego wiceprezesa firmy Microsoft ds. sprzedaży, zainspirowanego japońskimi badaniami, z których wynikało, że ludzie pracują wydajniej, kiedy w pomieszczeniu zostanie rozpylony aromat pieniędzy. Zapach ten miał stać się motywacją do efektywniejszej pracy i osiągania sukcesów.

 ★ Fargginay Bacon – perfumy o zapachu bekonu

BACON PERFUME

Powstanie perfum zainspirowane było pomysłem Johna Fargginay’a – paryskiego rzeźnika, który twierdził, że zapach bekonu wpływa pozytywnie na nastroje klientów odwiedzających go w jego zakładzie. Produkcja zapachu „Bacon” poprzedzona została przeprowadzeniem ankiet, z których jednoznacznie wynikało, że aromat bekonu u sporej grupy osób wzbudza pozytywne odczucia. Czy woń bekonu to zapach którym większość osób chciałaby pachnieć?

 ★ Histoires de Parfumes Petroleum – perfumy o zapachu ropy naftowej

PETROLEUM PERFUME

Gerald Ghislain – pomysłodawca i twórca perfum, zainspirowany przyrodą, wpadł na pomysł stworzenia zapachów odpowiadających poszczególnym darom natury. Jego zdaniem ropa naftowa jest jednym z trzech najcenniejszych darów jakie ludzkość otrzymała od Matki Ziemi. W kompozycji dominuje zapach ropy naftowej którego woń w opinii twórcy może doprowadzić do ekstazy.

 ★ CB I hate perfume Burning leaves – perfumy o zapachu palonych liści

BURNING LEAVES PERFUME

Christopher Brosius – twórca zapachu, był przekonany, że stosowanie alkoholu w procesie wytwarzania perfum jest sprzeczne z ludzką naturą i niekorzystnie wpływa na kondycję skóry. Postanowił tworzyć perfumy pozbawione alkoholu, a serię własnych zapachów buntowniczo nazwał „I hate perfume”. Inspiracją do stworzenia perfum o zapachu palonych liści stały się wspomnienia Christophera Brosiusa z dzieciństwa. Zapach suchych liści z których budował zaspy, zabawa w obrzucanie liśćmi z kolegami z podwórka czy palenie liści wraz z tatą, utkwiły mu tak mocno w pamięci, że postanowił stworzyć zapach który przypomni mu ten wyjątkowy dla niego czas. Czy inne osoby także zechcą powrócić do dzieciństwa za sprawą zapachu „Burning leaves”?

 ★ Eau de Parfum by Blood Concept: 0, A, B, AB – perfumy o zapachu ludzkiej krwi

BLOOD PERFUME

Powstanie perfum zainspirowane zostało źródłem życia i energii którym w rozumieniu twórców jest krew. Na podstawie czterech grup krwi: 0, A, B i AB  stworzono cztery odmienne zapachy. Kompozycja 0 to głównie nuty skórzane,  A jest świeża i aromatyczna, B to zapach drzewno-przyprawowy, a AB to typ mineralny i zimny. Do każdego z flakoników dodany jest metaliczny aromat niewątpliwie kojarzący się z krwią. Flakony perfum imitują fiolki z kroplomierzem.

 ★ Comme des Garcons A New Perfume – perfumy o zapachu taśmy klejącej i kleju do papieru

A NEW PERFUMEZapach wykreowany przez japońską firmę na czele której stoi odważna i kreatywna projektantka Rei Kawakubo. Firma słynie z ekstrawaganckich projektów i łamania utartych schematów. Jednym z jej wytworów jest „A New Perfume” – zapach dedykowany fanom niestandardowych aromatów. Kto okaże się być na tyle oryginalnym by pachnieć jak taśma klejąca czy klej do papieru?

 ★ Eau de Stilton – perfumy o zapachu pleśniowego sera

STILTON PERFUME

Perfumy o zapachu niebieskiego sera pleśniowego Stilton w założeniu twórców mają oddawać kwintesencję jego wyrafinowanego i niezwykle charakterystycznego aromatu. Producent jest przekonany, że perfumy nadają się co codziennego użytkowania. Powstanie zapachu powiązane było z kampanią reklamową sera o tej samej nazwie.

 ★ Demeter Funeral Home – perfumy o zapachu domu pogrzebowego

FUNERAL HOME PERFUME

Perfumy miały być początkowo zwykłymi kwiatowymi perfumami, jednak kiedy przyjaciel  producenta powąchał je pierwszy raz stwierdził, że pachną jak pogrzeb jego dziadka  i zasugerował jednocześnie, aby nazwać je perfumami domu pogrzebowego. Zapach białych kwiatów bezsprzecznie kojarzy się z tym miejscem, jednak czy nazwa zachęca do ich zakupienia?

 ★ My DNA Fragrance – perfumy o zapachu zmarłych gwiazd

MY DNA FRAGRANCE PERFUME

Perfumy tworzone na podstawie indywidualnego dla każdego człowieka kodu genetycznego DNA. Zindywidualizowany i niepowtarzalny zapach powstaje w wyniku przekazania producentowi własnego genotypu, np. z włosów. Otrzymany zapach jest unikatowy, ponieważ nie ma dwóch osób pachnących identycznie. Hasło reklamowe na stronie internetowej producenta głosi: „Twoje perfumy są w butelce, ale zapach jest w Tobie”.

Firma My DNA Fragrance w ofercie posiada także perfumy uzyskane z DNA nieżyjących już gwiazd: Marylin Monroe, Elvis Presley’a czy Michaela Jacksona, do stworzenia których przyczynił się John Reznikoff – właściciel najsłynniejszej i największej na świecie kolekcji włosów gwiazd.

 ★ Jammie Nicholas Surplus – perfumy o zapachu ludzkich odchodów

SURPLUS PERFUME

Zapach stworzony przez brytyjskiego artystę Jammie’go Nicholasa. Jego powstanie zainspirowane zostało książką francuskiego pisarza Dominique Laporte’a „The History Of Shit” wysuwającą teorię, że skoro ładne zapachy mogą służyć do maskowania tych brzydkich, to może być również odwrotnie – brzydkie zapachy mogą zamaskować ładne. Ciekawe ile osób odważyło się sprawdzić tę teorię w praktyce?

 ★ Vivaeros Vulva – perfumy o zapachu kobiecej pochwy

VULVA PERFUME

Perfumy stworzone w celu zwiększenia fantazji mężczyzn oraz wywołania większego pożądania w stosunku do kobiet. Producent zapewnia, że perfum mogą używać także panie, które pragną podkreślić swoją kobiecość. Zapach skomponowano po przeanalizowaniu wielu zapachów wytwarzanych przez kobiety i po wybraniu statystycznie najbardziej erotycznego.

 ★ Etat libre d’Orange Secretions Magnifique – perfumy o zapachu męskiego nasienia

MAGNIFIQUE PERFUM

Perfumy oprócz swojej nuty przewodniej, zawierają aromat: mleka, jodu, kokosa, irysa, drzewa sandałowego i wodorostów. Według producenta są to perfumy zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zapach budzi emocje i liczne kontrowersje. Przez niektórych oceniany jest jako „ohydnie fizjologiczny” czy „perfumiarska abstrakcja”.

Skusilibyście się na któryś z tych zapachów? 🙂

 

8 Komentarzy

 • Angelika / a dreamer’s life Opublikowany 24 marca 2016 09:00

  O matko! Ja sie pytam czy ktos tego uzywa?! 😀 Zapach ludzkiej krwi? Zapach Play-Dohliny? Pizzy? Kto chce pachniec jak bekon? 😀

  • thesmellofbeauty Opublikowany 24 marca 2016 09:22

   To zapachy dla szaleńców hehe 🙂

 • Daria @ bezgrzesznarozpusta.pl Opublikowany 24 marca 2016 09:11

  Burger king! Pachnieć jak burger hmmm;/??? Nie … kto to wymyślił!!!

  • thesmellofbeauty Opublikowany 24 marca 2016 09:24

   Ktoś musiał mieć dużą wyobraźnię 😀

   • Daria @ bezgrzesznarozpusta.pl Opublikowany 24 marca 2016 09:31

    Ktoś musiał być mega zwolennikiem tej wartościowej kuchni 😉

    • thesmellofbeauty Opublikowany 24 marca 2016 09:48

     Dokładnie tak 🙂 Kogoś poniosła fantazja przy projektowaniu tego zapachu 🙂

 • Edyta moj-kawalek-podlogi Opublikowany 24 marca 2016 19:16

  O matko! Ludzie to mają wyobraźnię, nie ma co! Osoby otoczone wonią smażonego mięsa lub bekonu z pewnością nie mogą się opędzić od psów 😉

  • thesmellofbeauty Opublikowany 24 marca 2016 20:41

   Zapach bekonu też skojarzył mi się z psami haha! O tym samym pomyślałam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.