Close
Ile kosztują najdroższe perfumy na świecie?

Ile kosztują najdroższe perfumy na świecie?

Najdroższe perfumy na świecie to „DKNY Golden Delicious Million Dollar Fragrance Bottle”, powstałe w wyniku współpracy marki DKNY oraz cenionego i utalentowanego amerykańskiego jubilera Martina Katza. Perfumy te zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinessa, a ich cena osiągnęła gigantyczną kwotę miliona dolarów! Cenę tego wyjątkowego flakonika można więc porównać do kosztu luksusowego apartamentu w centrum Warszawy.

Skąd tak wysoka cena perfum?

Tak wysoką wartość zapach zawdzięcza głównie wykonanemu z drogocennych elementów flakonikowi w kształcie jabłka. Flakon wykonany został z 14-karatowego białego i klasycznego złota. Tę niezwykle wartościową buteleczkę zdobi obrazek przedstawiający panoramę Nowego Jorku, wykonany z 2700 białych diamentów oraz 183 szafirów. Flakonik umieszczono na dekoracyjnej podstawce wykonanej z turkusowego turmalinu.

Gdzie można było nabyć perfumy?

Perfumy wystawiono na aukcji charytatywnej z której dochód przeznaczono na walkę z głodem na świecie. Wysoka cena flakonika była więc adekwatna do szczytnego celu na jaki została przeznaczona gotówka za tę wyjątkową kompozycję.

Gdybyście dysponowali milionem dolarów skusilibyście się na tak kosztowne perfumy?

6 Komentarzy

 • Economic Beauty Opublikowany 28 października 2016 12:54

  Myślę że mimo wszystko milion dolarów można spożytkować w inny sposób. Ja osobiście nie przepadam za wszelkiego rodzaju drogimi „gadżetami”, ale pewnie sporo osób, o takich perfumach marzy 😉

  • thesmellofbeauty Opublikowany 7 listopada 2016 10:44

   Ja również nie przepadam za drogimi gadżetami, ale myślę, że jeżeli pieniążki poszły na szczytny cel, to bardzo fajnie, że ktoś wpadł na taki pomysł 🙂

 • Patrycja Czubak Opublikowany 28 października 2016 22:31

  Pierwsza moja myśl Serio? Ale dobrze, że poszło to na szczytny cel.

  • thesmellofbeauty Opublikowany 7 listopada 2016 10:43

   Dokładnie tak! 🙂

 • Iwona Gogulska Opublikowany 29 października 2016 13:11

  Ciekawe kto je kupił 😉

  • thesmellofbeauty Opublikowany 7 listopada 2016 10:43

   Też jestem bardzo ciekawa, ale niestety nie znalazłam takiej informacji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.