Close
Jędrny biust – 5 skutecznych naturalnych sposobów

Jędrny biust – 5 skutecznych naturalnych sposobów

Skóra piersi jest podobno najczęściej pomijaną partią ciała podczas codziennej pielęgnacji. Z jednej strony jest to spowodowane obawą, że tak delikatnych okolic lepiej „nie ruszać”, z drugiej strony nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat właściwych metod pielęgnacji. Prawda jest taka, że skóra piersi jest niezwykle cienka i wrażliwa, a odpowiednia pielęgnacja ma przeogromny wpływ na kondycję i wygląd piersi. Wspaniałe rezultaty można wypracować systematycznością oraz domowymi sposobami, które są bardzo proste i jednocześnie niesamowicie skuteczne.
Masaż lodem

O ile w upalne dni taki rytuał może wydawać się idealnie chłodzącą i orzeźwiającą metodą, tak w jesienno-zimowe wieczory, może wywoływać jeszcze większe uczucie chłodu. Napiszę to wprost – masaż lodem nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów. Jednak przy regularnym stosowaniu może dawać ładne i widoczne efekty. Do wykonania takiego masażu potrzebne będą jedynie 2 kostki lodu. Przez 1 minutę masuj piersi wykonując okrężne ruchy kostkami lodu. Nie przekraczaj tego czasu, ponieważ oprócz okropnego chłodu możesz dodatkowo odczuć drętwienie. Masaż powtarzaj 3-4 razy w tygodniu.

Chłodny prysznic

Przysłowie „zimna woda zdrowia doda” znajduje zastosowanie w wielu aspektach pielęgnacji. Rewelacyjnie sprawdza się również i w tym przypadku. Biorąc prysznic nakieruj strumień chłodnej wody w okolice piersi i polewaj je wodą przez kilka sekund. Jeżeli zimny prysznic powoduje u Ciebie dyskomfort, naprzemiennie używaj strumienia ciepłej i zimnej wody. Taki prysznic rewelacyjnie poprawi krążenie skóry i poprawi jej elastyczność.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek rewelacyjnie ujędrnia skórę piersi. Rozetrzyj kilka kropelek oliwy z oliwek w dłoni, a następnie rozprowadź oliwę na piersiach, wykonując delikatnie okrężne ruchy. Masaż wykonuj ok. 10-15 minut, 4 razy w tygodniu.

Śmietana kremówka

Śmietanę kremówkę 30% lub 36% należy wcześniej dobrze schłodzić w lodówce. Jej grubą warstwę zaaplikuj na ok. 20 minut na skórę piersi, a następnie dokładnie zmyj delikatnym żelem pod prysznic. Efekt napięcia powinien być widoczny przez kilka godzin.

Miód

Miód opóźnia procesy starzenia i skutecznie ujędrnia skórę. Gdy nakładamy go na wilgotną skórę, nie jest on tak lepki. Najlepiej sprawdza się w tym celu miód Manuka, który stymuluje produkcję kolagenu i działa odmładzająco na skórę. Tańszym, lecz dającym równie dobre efekty miodem, jest miód lipowy. Nałóż miód na 10-15 minut na skórę piersi, a następnie zmyj go za pomocą ciepłej wody. Przy regularnym stosowaniu takiej maseczki z miodu, zauważysz piękne efekty poprawy jędrności skóry.

Podsumowanie

Zaprezentowane wyżej domowe sposoby są skuteczne i o wiele tańsze w porównaniu ze specjalistycznymi zabiegami wykonywanymi w gabinetach kosmetycznych. Warto jednak pamiętać, że na kondycję skóry piersi wpływają również inne czynniki, jak: uwarunkowania genetyczne, dobór odpowiedniej bielizny, aktywność fizyczna, sposób odżywiania, karmienie piersią, czy przebyte choroby. Wygląd skóry piersi jest zawsze wypadkową kilku z tych czynników, w związku z czym powinnyśmy odpowiednio zadbać o wszystkie te czynniki, na które mamy realny wpływ. Mam nadzieję, że zaproponowane przeze mnie domowe sposoby okażą się strzałem w dziesiątkę i dadzą niesamowite efekty, czego Wam serdecznie życzę.

1 Komentarz

  • Edyta Opublikowany 22 czerwca 2018 17:15

    No ten lód, to bardzo zachęcająco brzmi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.