Close
Jak zakup kosmetyku może wpłynąć na poprawę losu zwierząt?

Jak zakup kosmetyku może wpłynąć na poprawę losu zwierząt?

W ostatnich latach coraz więcej osób sięga po kosmetyki nietestowane na zwierzętach, jak również świadomie decyduje się na zakup produktów bez składników pochodzących od zwierząt. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z faktu, że nasze codzienne wybory mają realny wpływ na poprawę losu zwierząt na całym świecie. Okazuje się jednak, że w kwestii pomocy zwierzętom możemy zrobić jeszcze więcej. Możemy kupować ulubione kosmetyki w sklepach, które regularnie dzielą się częścią wypracowanego zysku z organizacjami prozwierzęcymi. Oto kilka wskazówek odnośnie tego, na jakie kwestie warto zwracać uwagę i gdzie robić zakupy, aby mieć pewność, że trafiają w dobre, niosące pomoc ręce.

Wybór kosmetyków od zaufanych producentów

Najważniejszą kwestią łączącą zakupy kosmetyczne z wpływem na los zwierząt jest wybór kosmetyków tworzonych przez firmy, dla których dobro zwierząt jest priorytetem. Mam tutaj na myśli marki niezwiązane w jakikolwiek sposób z testami na zwierzętach i jednocześnie dokładnie weryfikujące dostawców stosowanych surowców kosmetycznych. Wśród nich można wymienić marki takie jak np.: Auna, Cztery Szpaki, Mokosh, czy Resibo. Znalezienie takich marek staje się coraz łatwiejsze, ponieważ istnieją niezależne organizacje konsumenckie, przeprowadzające szczegółową weryfikację poszczególnych producentów. Warto docenić działające w Polsce Stowarzyszenie Kosmetyki Bez Okrucieństwa, jak również świetnie znany miłośnikom produktów cruelty free, blog Happy Rabbit. Wybierając kosmetyki, warto zwracać uwagę, czy wybrany przez nas sklep, świadomie dobiera produkty tak, aby pochodziły one od zaufanych i zweryfikowanych producentów. Przykładowo, w sklepie internetowym Etyczny Kosmetyczny, oferowane są wyłącznie kosmetyki zweryfikowane przez co najmniej jedną z powyższych organizacji.

Etyczny Kosmetyczny Happy Green Life

Zakupy w sklepach dzielących się zyskiem

Zdarza się, że sklepy kosmetyczne przekazują część swojego zysku organizacjom prozwierzęcym. Zwykle ma to związek z konkretnymi świętami, jak np. Międzynarodowy Dzień Praw Zwierząt czy Światowy Dzień Kota i jest z reguły akcją jednorazową i krótkotrwałą. Istnieją jednak sklepy regularnie dzielące się częścią wypracowanego zysku z organizacjami pomagającymi zwierzętom. I tak np. wspomniany wcześniej Etyczny Kosmetyczny, jako motor napędowy swej działalności, obrał regularne wsparcie zwierząt. Stała pomoc zwierzętom stała się znakiem rozpoznawczym tej drogerii i uważam, że inne sklepy powinny czerpać wzór z takiej postawy. Sprawą oczywistą jest, że każdy ze sklepów musi zarabiać na swej działalności, ale kwestią absolutnie piękną jest, chęć regularnego niesienia pomocy istotom, których los zależy wyłącznie od człowieka.

Etyczny Kosmetyczny Happy Green Life 1

Wysokość przekazywanej kwoty wsparcia

Wybierając sklep dzielący się zyskiem z potrzebującymi zwierzętami, warto zwrócić uwagę na wysokość deklarowanej i przekazywanej kwoty. Zwykle sklepy przeznaczają na ten cel określony procent swojego przychodu, np. 5 %. Ciekawostką jest, że przekazanie 5% nie przychodu, a dochodu zwiększa nominalną wysokość niesionej pomocy. I tak, Etyczny Kosmetyczny zawsze przekazuje co najmniej 5% swojego dochodu, a zdarza się, że w okresie okołoświątecznym przekazuje nawet do 15% dochodu. Nie można tutaj zapomnieć o kwestii transparentności w kwestii przekazywanej kwoty wsparcia. Polecam wspierać jedynie takie sklepy, które publikują regularne i szczegółowe informacje na temat wysokości udzielanego zwierzętom wsparcia. Wzorem może być zakładka: „Komu pomagamy” na stronie Etyczny Kosmetyczny, w której możemy sprawdzić jaka konkretna kwota w danym miesiącu, została przekazana danemu zwierzaczkowi. Warto wspierać sklepy, które stawiają sprawę jasno i w których mamy pewność, że pieniądze trafiają dokładnie tam gdzie powinny.

Etyczny Kosmetyczny Happy Green Life 2

Świadomość jaką konkretnie organizację wspieramy

Dość często hasło „przekazania części zysku organizacjom prozwierzęcym” rzucone jest dość ogólnikowo i nie wiemy do jakich organizacji trafiają pieniądze. Z reguły nie mamy ochoty dopytywać o to sprzedawcy w prywatnych wiadomościach i mamy przez to mniejszą ochotę by pomagać. Świetną sprawą jest możliwość wyboru jednej z kilku zaproponowanych przez sklep organizacji. Połączenie wyboru danej organizacji z możliwością wskazania konkretnego zwierzęcia, któremu mamy ochotę pomóc to autorski pomysł sklepu Etyczny Kosmetyczny. Co najlepsze, poprzez zakupy w tym sklepie możemy wesprzeć nie tylko zwierzęta towarzyszące (psy i koty), ale również laboratoryjne (królika i szczura) oraz hodowlane (kozę, krowę i świnię). Nie ma tutaj podziału na zwierzęta lepsze i gorsze – wszystkim z nich należy się wsparcie i ochrona przed cierpieniem.

 

Etyczny Kosmetyczny Happy Green Life 3

Etyczny Kosmetyczny Happy Green Life 4

Podsumowanie

Świadome zakupy kosmetyczne mogą zrobić dużo dobrego, a wiara w to, że dobro wraca, pozwala wierzyć, że wspólnie możemy odmienić los setek, a nawet tysięcy zwierząt. Zasada jest prosta – my kupujemy ulubiony krem czy balsam, a sklep w naszym imieniu przekazuje część swojego zysku z naszego zamówienia wybranemu przez nas zwierzaczkowi. W tym przypadku pomaganie jest bardzo proste i wymaga od nas jedynie świadomego wyboru sklepu, w którym chcemy zakupić kosmetyki. W efekcie zwierzęta otrzymują wsparcie finansowe, które przeznaczane jest na ich leczenie, wyżywienie oraz wszelkie akcesoria przyczyniające się do poprawy ich codziennego funkcjonowania.

Na tle fantastycznych sklepów z kosmetykami, które znam, od tego jednego bije wyjątkowy blask. Etyczny Kosmetyczny realizuje niezwykły plan wsparcia zwierząt, którego nigdy dotąd nie wdrożyła żadna drogeria. Emanująca od właścicieli najszczersza miłość i chęć niesienia pomocy tym bardziej i mniej kudłatym, sprawiają, że zakupy stają się jeszcze przyjemniejsze, a świadomość jednoczesnej pomocy niesionej zwierzętom jest bezcenna. Całym sercem wspieram działalność sklepu Etyczny Kosmetyczny i serdecznie zachęcam wszystkich do odpowiedzialnych i przemyślanych zakupów, które sprawią radość nie tylko Wam, ale przede wszystkim zwierzętom, które zostały porzucone, skrzywdzone lub w jakikolwiek inny sposób negatywnie doświadczone przez los.

Jeżeli ktokolwiek z Was chciałby sam sprawdzić jak dobrze jest pomagać kupując ulubione kosmetyki naturalne lub szukacie pomysłu na prezent gwiazdkowy dla najbliższych, to mam dla Was kupon -10% na wszystko, łącznie z produktami już przecenionymi i kartami podarunkowymi: happygreenlife-10 w sklepie internetowym Etyczny Kosmetyczny, ważny do 31.01.2022.

Klik: https://etycznykosmetyczny.pl/

*Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Etyczny Kosmetyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.