Close
Eko Liga – wyzwanie dla Twojej firmy, korzyść dla środowiska Previous item TOP 5 akcesoriów do... Next item Couleur Caramel, Wegański...

Eko Liga – wyzwanie dla Twojej firmy, korzyść dla środowiska

Ekologia z impetem wkracza w kolejne obszary naszego życia, niezależnie od tego, czy jesteśmy entuzjastami proekologicznych rozwiązań, czy poszukujemy jedynie skutecznych sposobów na zaoszczędzenie gotówki. Przyjazne planecie działania stosujemy już nie tylko w zaciszu własnego domu, ale coraz częściej przenosimy je do miejsca pracy. Okazuje się, że są one w stanie wpłynąć na nasze relacje z innymi, w tym m.in. z współpracownikami. W kształtowaniu proekologicznych postaw nieoceniona okazuje się Eko Liga – projekt w innowacyjny sposób łączący świat online ze światem realnym.

Eko Liga, czyli co?

Eko Liga to grywalizacja o tematyce ekologicznej, mająca motywować do podejmowania aktywności będących wyrazem troski o środowisko. To nie tylko solidna dawka wiedzy, ale także połączenie kreatywnej zabawy oraz zdrowej rywalizacji, znajdujące odzwierciedlenie w rzeczywistym oddziaływaniu na poprawę stanu środowiska. Śmiało można stwierdzić, że sercem grywalizacji jest aplikacja, w której znajdują się wszystkie zadania do wykonania, natomiast jej organizm całościowo funkcjonuje w otaczającym nas świecie.

Eko Liga 2

Do kogo skierowany jest projekt?

Grupą docelową Eko Ligi są firmy, ich pracownicy, klienci oraz partnerzy biznesowi, a także członkowie ich rodzin. Wdrożenie zadań projektu do codziennego funkcjonowania firmy, przekłada się nie tylko na obudzenie ducha rywalizacji czy integrację pracowników, ale pośrednio oddziałuje także na ich bliskich. W efekcie pracownicy „zarażają” swych domowników i przyjaciół coraz większą dbałością o środowisko, która staje się nieodłącznym elementem ich codzienności.

Eko Liga 3

Jakie zadania należy wykonać?

Eko Liga to kreatywne zadania wyświetlane w panelu online, a wykonywane w realnym świecie, z namacalnym wpływem na środowisko. Podzielone zostały na trzy kategorie: Nawyki, Wyzwania oraz Wiedzę. W każdej z poszczególnych kategorii znajduje się szereg wyzwań, wskazówek oraz wartościowych informacji.

Eko Liga 4

Nawyki to zadania mające na celu ukształtowanie i utrwalenie proekologicznych, powtarzanych codziennie nawyków – od zakręcania wody w kranie podczas mycia zębów, poprzez zabieranie wielorazowej torby na zakupy, aż do wyłączania zbędnego oświetlenia w pomieszczeniach.

Eko Liga 5

Wyzwania umożliwiają nabycie przydatnych umiejętności praktycznych. W ramach tej kategorii uczestnicy zabawy dowiedzą się jak wykonać dom dla pszczół oraz torbę ekologiczną na zakupy, a także będą mieli okazję przygotować paczkę dla schroniska, ugotować wegański posiłek i zasadzić rośliny.

Eko Liga 6

Eko Liga dom dla pszczół

Eko Liga zbieranie śmieci

Wiedza jest zbiorem quizów, zagadek oraz ciekawostek i informacji, których znajomość przyda się w ekologicznym domu czy zakładzie pracy. Uczestnicy dowiedzą się jakie czynności podejmować, aby nie pozostawiać śmieci przyszłym pokoleniom oraz w jaki sposób prawidłowo je segregować. Będą mieli okazję sprawdzić się w układaniu puzzli, a przy tym dowiedzą się ile wspólnego z człowiekiem mają orangutany, których sytuacja bytowa pogarsza się z roku na rok.

Eko Liga zadanie

Eko Liga 7

Monitoring postępów

W zależności od wybranej opcji rozgrywki, gracze mogą walczyć o indywidualne zwycięstwo lub drużynowo dążyć do uzyskania jak najlepszych wyników. Zgromadzone punkty wyświetlane są w ogólnym rankingu, dzięki któremu w prosty sposób można zweryfikować, kto w wykonywaniu zadań na tle pozostałych uczestników lub drużyn, wypada najlepiej.

Eko Liga 8

Korzyści dla Ciebie i Twojej firmy

Eko Liga 9

  • wcielisz w życie zdrowe eko-nawyki, które w pozytywny sposób wpłyną na Twoje samopoczucie i zdrowie;
  • w namacalny sposób przyczynisz się do poprawy stanu środowiska, które odwdzięczy Ci się czystym powietrzem i dostępem do wody, która jest gwarantem naszego bytu;
  • spędzisz czas na rozrywce, która Tobie zapewni świetną zabawę, a planecie przyniesie realne korzyści;
  • zapewnisz pracownikom formę zdrowej rywalizacji, która dostarczy im dawkę przydatnej wiedzy i jednocześnie zintegruje zespół;
  • walka o wspólny cel sprawi, że Twoi pracownicy zapragną stać się lepszymi ludźmi, a przez to wartościowymi pracownikami;
  • poprzez wdrożenie projektu z zakresu CSR w swojej firmie, wpłyniesz na wzrost jej konkurencyjności;
  • inwestycja w zasoby ludzkie i ochronę środowiska stanie się wizytówką Twojej firmy, dzięki czemu wykorzystasz ją w podejmowanych działaniach marketingowych;
  • pełna personalizacja i dostosowanie aplikacji do firmowej grafiki sprawi, że gra i jej założenia będą w pełni utożsamiane z filozofią Twojej firmy, co w pozytywny sposób wpłynie na jej wizerunek.

Eko Liga 10

Podsumowanie

Eko Liga to bezkonkurencyjny, przyjazny środowisku projekt, zmieniający otaczającą nas rzeczywistość. W efekcie dotychczasowych rozgrywek posadzono tysiące drzew, wykonano niezliczone ilości ekologicznych toreb na zakupy i zaoszczędzono hektolitry wody kranowej. W szczytnym celu współpracowały setki graczy, a zdrowa rywalizacja uczestników przyczyniła się do rozdania niezliczonych nagród.

Jeżeli jesteś właścicielem firmy, która chciałaby w pozytywny sposób wyróżnić się na rynku, a przy tym zapewnić pracownikom kreatywną rozrywkę, gwarantującą naszej planecie lepszą przyszłość, serdecznie zapraszam do zapoznania się ze szczegółowym opisem Eko Ligi na stronie jej twórców.

Klik: https://eko-liga.pl/

*Artykuł powstał we współpracy z Eko Ligą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.