Close
Aplikacje ułatwiające metamorfozę makijażu i fryzury

Aplikacje ułatwiające metamorfozę makijażu i fryzury

Kto z nas przynajmniej raz w życiu nie zastanawiał się, jak wyglądałby w innym kolorze włosów, innej ich długości, czy w mocniejszym makijażu? O ile jeszcze kilka lat temu ciekawość w tej kwestii wiązała się zwykle z decyzją o radykalnej zmianie, tak obecnie istnieje wiele sposobów na sprawdzenie wyglądu przed ewentualną metamorfozą. Ułatwiają nam to różnego rodzaju strony i aplikacje, których w ostatnich latach pojawiło się naprawdę sporo. Postanowiłam przedstawić Wam te najciekawsze, które mam nadzieję okażą się pomocne, a przy okazji dostarczą dobrej zabawy.

Dobór makijażu

Wśród aplikacji ułatwiających wykonywanie idealnego makijażu, prym wiodą te stworzone na użytek poszczególnych sklepów internetowych. Są one dedykowane potencjalnym klientom i na podstawie wprowadzonych danych pomagają w doborze odpowiednich produktów. Moim zdaniem dużo lepiej sprawdzają się aplikacje uniwersalne, ponieważ nie ograniczają się do „sugerowania” nam produktów konkretnej marki, a umożliwiają dobór barw odpowiadających naszemu typowi urody. Jeśli jednak interesuje Was kosmetyk dostępny w konkretnej perfumerii, warto sprawdzić jego możliwości przed ewentualnym zakupem.

 • Douglas Color Expert:

https://www.douglas.pl/Beauty-Experts/Douglas-Color-Expert/index_c113093.html

 • Mary Kay Virtual Makeover:

https://www.marykay.com/en-us/tips-and-trends/makeover-and-beauty-tools/virtual-makeover

 • Sephora Virtual Artist:

https://sephoravirtualartist.com/

 • YouCam Makeup:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cyberlink.youcammakeup&hl=pl

Dobór fryzury

Jak ogromne było moje zdziwienie, gdy okazało się, że w sieci można znaleźć co najmniej dziesięć stron i aplikacji ułatwiających podjęcie decyzji o zmianie fryzury. Jedne z nich są bardziej profesjonalne i precyzyjne, inne dostarczają raczej dobrej zabawy, ale jedno jest pewne – łatwiej wypróbować nowy kolor lub fryzurę w aplikacji niż bezsensownie wydać gotówkę w salonie fryzjerskim i być niezadowolonym z efektu.

 • E-fryzury:

http://www.e-fryzury.com/jak/

 • Hair Color Studio:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modiface.haircolorstudio.free&hl=pl

 • Happy Hair:

https://www.happyhair.pl/program/

 • Matrix Color Lounge:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modiface.loreal.matrixcolor&hl=pl

 • Moja Fryzura:

http://www.mojafryzura.com

 • Moje-Fryzury:

http://www.moje-fryzury.pl/

 • Novoxidyl:

http://www.novoxidyl.pl/stylista-fryzur

 • Style My Hair:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modiface.loreal.stylemyhair&hl=pl

 • Virtual Hairstyler:

https://www.thehairstyler.com/

Efekty mojej zabawy 🙂

Podsumowanie

Wszystkie strony i aplikacje ułatwiające metamorfozę mają jeden cel – ułatwienie podjęcia decyzji o planowej zmianie wyglądu. W przypadku aplikacji komórkowych, niezbędne jest ściągnięcie ich na telefon. W przypadku stron online, konieczna jest zwykle rejestracja na stronie internetowej oraz podanie adresu e-mail, na którą otrzymujemy potwierdzenie rejestracji – zajmuje to dosłownie minutę. Aby dobrać pasującą nam fryzurę i makijaż, niezbędne jest wgranie zdjęcia typowo legitymacyjnego. Wszystko przebiega sprawnie i sprawia niesamowitą frajdę – możemy do woli „przymierzać” kolejne fryzury i makijaże, kreując swój wymarzony look.

Moim faworytem jest Happy Hair, ponieważ strona umożliwia wybór fryzury, jak również zrobienie wirtualnego makijażu i zestawienie tego razem. Strona gwarantuje możliwość doboru idealnego odcienia szminki, bez testowania używanych przez wiele osób drogeryjnych testerów, co jest moim zdaniem strzałem w dziesiątkę. Jeżeli chcielibyście zobaczyć w jakiej wersji wyglądacie najlepiej, śmiało korzystajcie z podanych stron i jestem pewna, że będziecie mieć niesamowita frajdę z kreowania nowego looku.

Korzystacie z tego typu aplikacji i stron? Której z nich używacie najczęściej?

Black Cat Studio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.