Close
Annabelle Minerals – czy warto stosować podkład mineralny tej marki?

Annabelle Minerals – czy warto stosować podkład mineralny tej marki?

Kosmetyki mineralne od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością, a marki kosmetyczne zaskakują coraz ciekawszymi formułami produktów. Do wyboru mamy mineralne kosmetyki płynne, sypkie oraz w sztyfcie. Przez trzy ostatnie lata regularnie stosowałam podkłady mineralne Annabelle Minerals, testując poszczególne ich formuły i odcienie. Po tak długim okresie poszukiwań odcienia idealnego, postanowiłam podzielić się z Wami wrażeniami i doradzić w wyborze podkładu idealnie dopasowanego do rodzaju i odcienia skóry.

Annabelle Minerals podkład mineralny

Opakowanie

Opakowanie podkładu mineralnego Annabelle Minerals wykonane zostało z plastiku. Posiada odkręcane wieczko pozwalające na szczelne zamknięcie produktu. W środku umieszczone zostało sitko zabezpieczające podkład przed rozsypaniem, jak również pozwalające dozować ilość wydobywanego kosmetyku. Dzięki takiemu rozwiązaniu, m.in. podczas podróży, nie trzeba martwić się o niechciane rozsypanie podkładu.

Podkład mineralny Annabelle Minerals

Formuła podkładu

W ofercie Annabelle Minerals dostępne są trzy formuły – kryjąca, matująca i rozświetlająca. Każda z nich dedykowana jest odmiennym potrzebom i wymaganiom skóry.

Formuła kryjąca

Jeżeli poszukujecie podkładu skutecznie maskującego wszelkie niedoskonałości skóry, bez żadnej obawy możecie sięgnąć po podkład kryjący Annabelle Minerals. Krycie niedoskonałości jest na najwyższym poziomie i bez problemu ukryjecie za jego pomocą wszelkie mankamenty – nawet w przypadku cery wyjątkowo problematycznej. Już cienka warstwa podkładu kryjącego wystarcza, aby wyraźnie ujednolicić koloryt cery, jak również zmniejszyć widoczność niedoskonałości. W newralgicznych miejscach warto użyć korektora mineralnego, choć równie dobrze sprawdzi się punktowa aplikacja samego podkładu mineralnego. Nie ma tutaj kłopotu ze stopniowaniem poziomu krycia – warto zacząć od cienkiej warstwy i w razie potrzeby zaaplikować kolejną warstwę podkładu mineralnego.

Formuła matująca

Podkład mineralny Annabelle Minerals dedykowany jest posiadaczom cery tłustej i mieszanej. Jego zadaniem jest niwelowanie nieestetycznego świecenia się skóry. Podkład tworzy subtelną matującą powłokę, której daleko do sztucznego i postarzającego efektu zmatowienia. W połączeniu z odpowiednim kremem/serum do twarzy, tworzy na skórze efekt zdrowej i zadbanej cery, bez nieestetycznego efektu ważenia się na twarzy. W zależności od stopnia wydzielania sebum skóry, podkład może wymagać poprawek w ciągu dnia w celu przywrócenia efektu zmatowienia z chwili aplikacji. Sprawdzi się u osób potrzebujących zmatowienia skóry i jednocześnie dążących do zakrycia niedoskonałości skórnych, ponieważ poziom jego krycia jest zadowalający nawet przy licznych niedoskonałościach na twarzy.

Formuła rozświetlająca

Podkład rozświetlający Annabelle Minerals dedykowany jest posiadaczom szarej, zmęczonej i wymagającej przywrócenia promiennego blasku skóry. To formuła idealna dla osób preferujących efekt subtelnego glow w makijażu codziennym. Przepięknie podkreśla lekki, dziewczęcy makijaż. Warto jednocześnie podkreślić, że w zależności od ilości zaaplikowanego podkładu, efekt może być niezwykle delikatny i dodający cerze świeżości, jak również wyrazisty i idealnie pasujący do wieczorowej kreacji. Z pewnością nie jest to nieestetyczny efekt srebrnej zbroi, czy skóry po joggingu, którego większość osób prawdopodobnie wolałaby uniknąć. Warto dodać, że formuła rozświetlająca dość dobrze radzi sobie jednocześnie z kryciem niedoskonałości skórnych, choć poziom krycia nie jest w tym przypadku tak wysoki, jak w przypadku formuły kryjącej. Jednocześnie warto uważać przy aplikacji formuły rozświetlającej na niedoskonałości, ponieważ rozświetlenie tych partii może je jeszcze bardziej uwypuklić.

Odcienie

Ogromną zaletą stosowania podkładu mineralnego jest możliwość dobrania odcienia perfekcyjnie pasującego do kolorytu naszej skóry. Przy wyborze odpowiadającego nam odcienia, powinniśmy zwrócić uwagę na typ naszej karnacji. Jeżeli jesteśmy typem chłodnym z przeważającymi różowymi tonami, powinniśmy sięgnąć po odcień z palety Beige. Jeżeli jesteśmy typem ciepłym powinniśmy zdecydować się na gamę Golden lub Sunny. W przypadku neutralnego typu urody, w którym nie przeważają ani żółte ani różowe tony, idealny okaże się podkład z gamy Neutral. W każdej gamie znajdziecie kilka odcieni – od najjaśniejszego odcienia Cream do najciemniejszego odcienia Dark.

Annabelle Minerals odcienie

Czy łatwo wybrać odpowiedni odcień?

Warto jednocześnie zaznaczyć, że za pierwszym razem prawdopodobnie nie uda się trafić w idealny odcień. Gdy pierwszy raz zdecydowałam się na wypróbowanie podkładu mineralnego Annabelle Minerals, odruchowo wybrałam najjaśniejszy z odcieni – był to Naural Cream, który na mojej skórze okazał się nienaturalnie jasny – biały jak u młynarza. Po jakimś czasie okazało się, że idealny dla mojej skóry jest odcień Sunny Fairest. Przed zakupem warto dokonać analizy swojego typu urody – typ ciepły/neutralny/zimny. Jest to kwestia niesamowicie ułatwiająca wybór kosmetyków do makijażu i sprawiająca, że sięgamy po dokładnie te produkty, które idealnie do nas pasują. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pakietu próbek udostępnionych na stronie producenta. Jeżeli jednak zdecydujecie się na zakup pełnowartościowego podkładu, lepiej, aby było to mniejsze opakowanie o pojemności 4g. Zakup większego opakowania o pojemności 10g to świetne rozwiązanie, gdy znamy już idealny dla nas odcień.

Przygotowanie skóry do aplikacji podkładu sypkiego

Odpowiednie przygotowanie skóry odgrywa szczególnie ważną rolę w przypadku stosowania podkładu mineralnego. Nie możemy zaaplikować go na skórę nieprzygotowaną, ponieważ podkreśli on wtedy wszelkie suche skórki i wystąpi problem z jego równomierną aplikacją. Z kolei używając kremu z dużą ilością olejów, w przeciągu kilku godzin można otrzymać efekt „ciasta” na twarzy – podkład zważy się w nieestetyczny sposób. W moim przypadku gwarantem efektu drugiej, piękniejszej skóry, okazała się aplikacja podkładu mineralnego na skórę pokrytą wcześniej serum nawilżającym z serii Aqua Virtualle marki Organic Life. Żaden z wcześniej stosowanych kremów, nie zapewnił tak świeżego i naturalnego wyglądu podkładu na skórze.

Aplikacja

Podkład mineralny aplikujemy za pomocą pędzla lub gąbeczki. Zdecydowanie polecam aplikację kosmetyku metodą na mokro przy użyciu gąbeczki, z uwagi na naturalność uzyskanego efektu, jak również na możliwość lepszego pokrycia trudno dostępnych miejsc, jak np. skrzydełka nosa. Warto jednak podkreślić, że pędzelek również sprawdza się świetnie, choć warto zaznaczyć, że poszczególne rodzaje pędzli gwarantują uzyskanie nieco innego efektu. Przykładowo, pędzel Short Top umożliwia uzyskanie wysokiego poziomu krycia już przy aplikacji pierwszej warstwy. Z kolei pędzel Kabuki jest bardziej uniwersalny i idealnie sprawdzi się u osób preferujących delikatne krycie i subtelny efekt na twarzy. Fantastycznie sprawdzi się u osób rozpoczynających przygodę z makijażem mineralnym. Idealnie sprawdza się tutaj metoda prób i błędów – warto przetestować na sobie najlepszą formę aplikacji w celu uzyskania jak najlepszego efektu.

Efekt na twarzy

Podkład mineralny Annabelle Minerals prezentuje się nieskazitelnie przez długie godziny po jego aplikacji na skórę. Uzyskujemy efekt zdrowej i zadbanej skóry, bez efektu maski. Największą zaletą tego podkładu jest gwarancja naturalnego wyglądu, nawet przy aplikacji większej ilości podkładu kryjącego. Z upływem godzin, podkład może zbierać się w załamaniach i zmarszczkach, jednak zauważyć to można przyglądając się twarzy z bardzo bliskiej odległości. Prawdopodobnie osoby z którymi rozmawiamy nie są w stanie tego zauważyć. Jak już wcześniej wspomniałam, ogromnie ważne jest zastosowanie odpowiedniego preparatu przed aplikacją podkładu mineralnego. Zachęcam Was do testowania różnych kremów pod podkład, ponieważ prawdopodobnie dopiero za którymś razem z rzędu traficie na ideał. Nie zrażajcie się jeżeli okaże się, że Wasz ulubiony krem nie zaprzyjaźni się z podkładem mineralnym – tak było w moim przypadku. U mnie ładny efekt powstał po zastosowaniu konkretnego rodzaju serum na bazie wody. Wydaje mi się, że im mniej olejów w składzie kremu, tym makijaż będzie prezentował się lepiej. Najlepsze jak dla mnie jest to, że podkład mineralny Annabelle Minerals nie wymaga poprawek w ciągu dnia (wyjątkiem może być formuła matująca). Generalnie wszelkie mankamenty skóry zostają zakryte na cały dzień i nie trzeba martwić się o ścieranie podkładu.

Podsumowanie

Podkład Annabelle Minerals to świetne rozwiązanie dla osób preferujących naturalny makijaż, idealnie sprawdzający się nawet w przypadku skóry z problemami. Z uwagi na zawartość minimalnej ilości składników, nie powoduje pogorszenia stanu cery. Odmienia wygląd twarzy o 180 stopni i pomimo silnego krycia, nie jest odczuwalny na skórze. Różnorodność odcieni gwarantuje możliwość uzyskania efektu drugiej skóry, nadającej twarzy zdrowy blask i świeżość. Jedyną wadą jaką zaobserwowałam jest delikatne pylenie się podkładu spowodowane jego sypką formułą. Jeżeli należycie do grona osób wykonujących makijaż po założeniu ubrania do pracy – w przypadku stosowania podkładu sypkiego warto zmienić tę kolejność. Wychodząc z domu w pośpiechu możecie nie zauważyć, że drobinki podkładu znajdują się na Waszej bluzce czy spodniach, a jego usunięcie, w szczególności z czarnych ubrań, nie zawsze jest proste. Oczywiście przy nabraniu odpowiedniej wprawy aplikacja przebiega o wiele sprawniej i wtedy nie musicie się już o to martwić. Jeżeli poszukujecie wysokiej jakości podkładu o bezpiecznym składzie i rewelacyjnym efekcie na twarzy, koniecznie wypróbujcie podkład mineralny Annabelle Minerals. Jestem przekonana, że zostanie Waszym ulubieńcem makijażowym na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.